Het Instituut voor Filosofische en Sociaalwetenschappelijke Educatie organiseert samen met het OSGG een webinar over de Hanze, met dr. Christian Manger (Universiteit van Tilburg).
Tussen de twaalfde en zeventiende eeuw speelde de Hanze een belangrijke rol in het economische en politieke leven van Noord-Europa. Vaak wordt de Hanze voorgesteld als een hechte samenwerking van steden, maar in werkelijkheid ging het meestal om een los netwerk van handelaren en stadsbesturen met uiteenlopende belangen die vaak met elkaar botsten.
In deze lezing staat de diplomatieke conflictvoering binnen de Hanze in de vijftiende en zestiende eeuw centraal. Hoe verzoenden stadsbesturen hun onderlinge spanningen met de nood aan eenheid om hun autonomie en welvaart te beschermen?
Christian Manger promoveerde in 2023 aan de Universiteit van Amsterdam met een proefschrift over diplomatieke relaties tussen Hanzesteden (ca. 1470–1570). Hij is verbonden aan de universiteit van Tilburg waar hij onderzoek verricht naar de invloed van stadsdienaren en ambtenaren op het bestuur van laatmiddeleeuwse en vroegmoderne Nederlandse steden.
Wanneer? Dinsdag 10 maart 2026, vanaf 19.30 u.
Inschrijving: Deelname is gratis, maar inschrijven is verplicht via dit formulier. De ingeschrevenen zullen de dag van het webinar een deelnemerslink ontvangen.
Voor meer info of vragen: jitte.akkermans@ifese.be.